Tulokset 2016

Ylivieska Trail Run tulokset 2016

Allamainittujen lisäksi tapahtumaan osallistui 130 hupisarjalaista ilman ajanottoa :)

Miehet 16 km

  1.    21   Tapani Kärjä                HH-Team 20                  1:07:39          +0
  2.     4   Matti Myllylahti            Ylivieska Trail Run         1:11:43       +4:03
  3.    31   Kai Takkunen                Alavieskan Viri             1:11:46       +4:06
  4.    17   Naveen Kohtaniemi           Ykspihlajan Reima           1:13:29       +5:50
  5.    18   Ravinder Kohtaniemi         Ykspihlajan Reima           1:18:02      +10:23
  6.    10   Jaakko Halonen              Pyhäjärven Pohti            1:18:43      +11:03
  7.    40   Erkki Vähäsöyrinki          NiS                         1:19:00      +11:20
  8.    24   Jukka Nissilä               K-Rauta Rautapohja          1:20:42      +13:03
  9.    14   Janne Huhtakangas                                       1:21:43      +14:03
 10.     2   Roni Knuutila               Edux skiteam                1:21:57      +14:17
 11.    33   Mikko Tuoriniemi                                        1:24:02      +16:23
 12.    34   Onni Vähäaho                Northern Trail Runners      1:25:08      +17:29
 13.     1   Janne Haikola                                           1:26:12      +18:32
 14.    22   Jussi Mökkönen                                          1:26:58      +19:18
 15.     6   Antti Myllykoski                                        1:31:53      +24:13
 16.    23   Tapani Niskanen                                         1:33:06      +25:26
 17.    42   Teemu Aho                   Ylivieska                   1:33:07      +25:27
 18.    39   Teemu Raudaskoski           YK                          1:36:48      +29:09
 19.    13   Teuvo Hautamäki             NiS                         1:36:53      +29:14
 20.    15   Pekka Huuki                                             1:37:25      +29:45
 21.    12   Ilkka Hautala                                           1:38:54      +31:15
 22.     8   Pertti Hiltunen             Rautapohja Oy               1:40:48      +33:09
 22.    35   Jori Saarela                Premec                      1:40:48      +33:09
 24.     5   Jarkko Turunen                                          1:47:31      +39:51
 25.    32   Jukka Timlin                Edux skiteam                1:49:09      +41:30
 26.    38   Mika Jyrkkä                 Puhon Ponnistus             1:53:16      +45:36
 27.    36   Mauno Taanila                                           1:53:40      +46:00
 28.    41   Jani Somero                 Edux skiteam                1:55:05      +47:26
 28.    16   Anssi Kiiskilä                                          1:55:05      +47:26
 30.    20   Henri Kuki                  Nivala                      1:59:43      +52:03
 31.    37   Timo Vatjus                 Puhon Ponnistus             2:01:47      +54:07
 32.    30   Tapani Sorvoja                                          2:05:37      +57:58
 33.   113   Juha Hiltula                Kemi                        2:09:28    +1:01:49
 34.     7   Jaakko Kaivosoja            Rautapohja Oy               2:16:11    +1:08:31


Naiset 16 km

  1.    80   Anna-Kaisa Saari            Ylivieskan Kuula            1:14:53          +0
  2.    82   Miia Säilynoja                                          1:29:38      +14:45
  3.    79   Tellervo Ranto                                          1:32:00      +17:06
  4.    75   Jasmina Nikula                                          1:32:01      +17:08
  5.    87   Anna Alakuijala             NTR                         1:37:50      +22:57
  6.    71   Maria Kettu                 Vetu                        1:38:03      +23:10
  6.    83   Anni Tikkakoski                                         1:38:03      +23:10
  8.    88   Pirjo Knuuti                                            1:40:36      +25:43
  9.    69   Linda Junnikkala            Junnikkalan Saha            1:49:27      +34:34
 10.    74   Barbro Molander             Mam IS, Pietarsaari         1:53:41      +38:47
 11.    70   Gea Helinurm                                            1:55:05      +40:12
 12.    68   Rauni Karstunen             Haapaveden Latu             1:57:09      +42:15
 13.    73   Tanja Laitala                                           2:01:03      +46:09
 14.    77   Minna Potinoja              Himanka                     2:05:26      +50:32
 15.    84   Mia Tuoriniemi              Antin Talli Mikkeli         2:08:45      +53:52
 16.    85   Liisi Vähäsöyrinki                                      2:15:22    +1:00:29
 17.    81   Heli Salo                                               2:16:14    +1:01:21
        86   Mari Patanen                SaSa                          Kesk.

Miehet 10 km

  1.   116   Timo Hakala                 Rovaniemi                     55:38
  2.   123   Juha Pokela                 Sievi                         57:45       +2:06
  3.   124   Margus Normaa               Betonipojat 09                58:12       +2:34
  4.   115   Esko Impola                 Raahe                         58:37       +2:58
  5.   111   Jari Mäntylä                                              58:39       +3:01
  6.   112   Markus Päivärinta           Sievin Sisu                 1:01:07       +5:29
  7.   121   Eero Saari                  YK                          1:01:56       +6:17
  8.   101   Jarkko Hautakoski           Ylivieska                   1:02:20       +6:42
  9.   102   Antti Vilkuna               Työmies Oy                  1:02:40       +7:01
 10.   119   Mikko Korkia-Aho            Sieivin Sisu                1:04:27       +8:49
 11.   103   Tero Ruotsalainen           Haapaveden Latu             1:04:30       +8:51
 12.   120   Pauli Puurula               Sievin Sisu                 1:05:10       +9:32
 13.   107   Jussi Huhtakangas           Kaustisen Pohjan-Veikot     1:09:01      +13:23
 14.   117   Pekka Vanhanen              Nivala                      1:10:41      +15:03
 15.   106   Ilkka Jokinen               Sievin Jalkine              1:10:53      +15:15
 16.   104   Hannu Karstunen             Haapaveden Latu             1:12:51      +17:12
 17.   105   Kai Jokinen                 Sievin Jalkine              1:13:42      +18:04
 18.   122   Teppo Välimäki                                          1:14:34      +18:56
 19.   110   Kari Marjakangas            Ylivieskan Kuula            1:16:30      +20:51
 20.   100   Jani Hautakoski             Hautakoski Racing           1:18:34      +22:56
 21.   108   Jalmari Höglund             Kaustisen Pohjan-Veikot     1:19:03      +23:25
 22.   118   Tuomo Niskanen              Ylivieska                   1:35:11      +39:33
 23.   114   Tarmo Hiltula               Joensuun Kauhojat           1:38:52      +43:13

Naiset 10 km

  1.   156   Heta Jauhiainen                                         1:02:54          +0
  2.   158   Anna-Kaisa Järviluoma       Nivalan Suunnistajat        1:02:59          +4
  3.   159   Linda Löfbacka-Skog         Ik Falken                   1:04:08       +1:14
  4.   160   Riikka Myllylä                                          1:04:29       +1:35
  5.   143   Sanna Myllylahti            Ylivieska                   1:07:13       +4:19
  6.   157   Anu Junno                   Ylivieskan Kuula            1:12:15       +9:21
  7.   155   Karoliina Hosionaho                                     1:12:55      +10:00
  8.   154   Henriikka Helistö                                       1:13:13      +10:19
  9.   144   Armi Vähä-Pudas                                         1:13:20      +10:26
 10.   165   Sanna Hägman                Ylivieska                   1:14:42      +11:48
 11.   153   Sanna Eronkoski                                         1:19:23      +16:29
 12.   164   Maria Välimäki              Nivala                      1:24:14      +21:20
 13.   145   Raisa Lyytinen              Haapaveden Latu             1:30:09      +27:15
 14.   163   Saana Männistö              Kalajoki                    1:31:03      +28:09
 15.   162   Outi Jukola                 Kalajoki                    1:31:06      +28:12
 16.   161   Leena Savukoski             YK                          1:31:28      +28:33
 17.   166   Anne-Mari Myllymäki         Kalajoki                    1:36:40      +33:46
 18.   167   Elina Tervola               Kannus                      1:36:41      +33:47
 19.   149   Niina Nevasaari             Ylivieska                   1:41:16      +38:22
 20.   148   Tarja Järvi                 Hautakoski Racing           1:45:30      +42:36

Pojat 5 km

  1.   202   Aleksi Salmela              HK                            19:09
  2.   208   Roope Tanskala              Saloisten Reipas              20:56       +1:47
  3.   201   Jarkko Reijonen             Ylivieskan Kuula              21:18       +2:09
  4.   204   Ville Jokinen               Team Skiers                   22:08       +2:59
  5.   205   Tatu Junno                  Ylivieskan Kuula              22:10       +3:01
  6.   231   Touko Kauppinen             Pilke                         23:44       +4:35
  7.   209   Jani Tytärniemi                                           23:45       +4:36
  8.   234   Kaapo Paaso                 SS                            24:05       +4:56
  9.   215   Valtteri Viirret            YJKD1                         26:57       +7:48
 10.   212   Jere Päivärinta             YJKD1                         26:57       +7:48
 11.   220   Kasperi Väätäinen           YJKD1                         26:57       +7:48
 12.   224   Joel Honkakoski             YJKD1                         26:57       +7:48
 13.   235   Aatu Paaso                  SS                            33:33      +14:24
 14.   216   Olli Timlin                 YJKD1                         33:54      +14:45
 15.   228   Iiro Seppälä                YJKD1                         36:04      +16:55
 16.   207   Mikael Tanskala             Saloisten Reipas              36:59      +17:50
 17.   230   Mikko Ruuskanen             YJKD1                         37:08      +17:59
 18.   236   Niko Luomala                SS                            37:12      +18:03
 19.   227   Patric Pudas                YJKD1                         37:53      +18:44
 20.   218   Jonne Hakala                YJKD1                         37:53      +18:44
 21.   226   Nuutti Honkala              YJKD1                         37:55      +18:46
 22.   232   Jirka Oja                   KaJu                          42:00      +22:51

Tytöt 5 km

  1.   256   Iina Koskela                Team Skiers                   21:10          +0
  2.   265   Iida Haukilahti             VetU                          21:51         +40
  3.   253   Enni-Sofia Saari            Ylivieskan Kuula              21:51         +40
  4.   255   Terhi Junno                 Ylivieskan Kuula              22:11       +1:00
  5.   264   Nita Paaso                  NU                            22:37       +1:26
  6.   262   Jenni Kukkola               Sievin Sisu                   22:59       +1:48
  7.   257   Veera Vähäkangas            Ylivieskan Kuula              23:09       +1:58
  8.   254   Emma Junno                  Ylivieskan Kuula              24:01       +2:50
  9.   259   Vera Ruokokoski             Kempeleen Kiri                30:03       +8:52
 10.   258   Ella Ruokokoski             Kempeleen Kiri                30:03       +8:53
 11.   263   Lotta Oja                   KaJu                        1:07:24      +46:13
 12.   261   Ylva Junnikkala             Junnikkalan Saha            1:07:25      +46:14

   
Ylivieska Trail Run
«  Joulukuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
 
 
 Osakilpailu
Kategoriat