Tulokset 2018
Miehet 16 km
1 12 Tapani Kärjä Kalajoen Junkkarit 01:07:36
2 4 Samuli Hussa Rakennusliike Työmies Oy 01:09:06
3 13 Matti Linna Haapaveden Urheilijat 01:11:37
4 29 Sauli Päivärinta Nivala 01:11:45
5 24 Kai Takkunen Alavieskan Viri 01:12:47
6 23 Juho Ruuttula Sievin Sisu 01:12:55
7 20 Jukka Nissilä K-Rauta Rautapohja 01:18:29
8 5 Lasse Härkönen Kouvola 01:19:17
9 9 Roni Knuutila Edux SkiTeam 01:19:25
10 15 Kyösti Muhonen Premec Oy 01:22:46
11 27 Jukka Hänninen Haapaveden Urheilijat 01:24:02
12 18 Tapani Niskanen Arkkitehtisuunnittelu Niskanen 01:24:13
13 28 Hannu Tiainen Jiiri Ikkunat 01:24:14
14 2 Pertti Heinonen Suunnittelu Laukka Oy 01:24:39
15 1 Eemeli Antinmaa Kokkola 01:24:41
16 26 Paavo Yliluoma Ylivieskan Kuula 01:26:25
17 22 Ismo Pudas Iin Yritys 01:29:26
18 19 Timo Niskanen Arkkitehtisuunnittelu Niskanen 01:29:37
19 7 Anssi Kiiskilä Nivala 01:30:54
20 25 Jukka Timlin Edux SkiTeam 01:31:50
21 17 Ossi Myllymäki Ullavan Kilpa 01:33:25
22 14 Janne Maunumäki Kälviä 01:35:12
23 11 Ismo Kunelius Kalajokilaakso 01:48:36
24 10 Markku J. Kumpula Nivala 01:49:54
3 Janne Huhtakangas Kaustisen Pohjan-Veikot DNS
6 Marko Kangas Laihia DNS
8 Heikki Kinnunen Northern Trail Runners DNS
16 Antti Myllykoski FHL Yli-Kunto Oy DNS
21 Mikko Peltoniemi Haapajärvi DNS
Naiset 16 km
1 54 Aino-Maria Jääskeläinen Haapajärvi 01:27:00
2 66 Pirjo Saukko Ylivieska 01:27:11
3 68 Sanna Käräoja Northern Trail Runners 01:36:08
4 67 Susanna Voipio Oulu 01:37:06
5 60 Marjut Murtoperä Nivala 01:37:57
6 61 Eeva-Leena Murtoperä Haapavesi 01:37:58
7 69 Marika Pirinen 01:44:29
8 56 Marianne Kauppinen Reisjärven Pilke 01:48:33
9 51 Erja Hangasmaa Ylivieskan Kuula 01:48:34
10 64 Saila Päivärinta Ylivieskan Kaupunki 01:53:36
11 55 Piia Jylhä Keski-Pohjanmaan OP 01:59:55
12 57 Eveliina Lahnalampi Kempele 02:00:42
13 58 Salla-Mari Meriläinen Raahe 02:13:45
14 59 Mari Muikkula Pattijoki 02:14:11
52 Enni Hopeavuori Toholampi DNS
53 Birgitta Ivans Team Helge DNS
62 Jaana Niiranen Haapavesi DNS
63 Gea Olkkonen Pattijoki DNS
65 Anna-Kaisa Saari Oulun Hiihtoseura DNS
Miehet 10 km
1 137 Eelis Valikainen Kalajoen Junkkarit 00:46:08
2 121 Matti Myllylahti Edux SkiTeam 00:48:40
3 134 Juha Pylväs Ylivieskan Kaupunki 00:50:53
4 101 Petteri Arovainio Kipiät Ukkelit 00:52:20
5 103 Ville-Petteri Brax Maanmittauslaitos 00:54:09
6 122 Jussi Mökkönen SiSu / Edux Rowing 00:56:31
7 111 Jussi Isokoski Kannuksen Ura 00:58:13
8 125 Antti Niskanen Arkkitehtisuunnittelu Niskanen 00:58:21
9 107 Salem Hamidi Alavieska 00:59:21
10 108 Jarkko Hautakoski Huurteinen 01:00:38
11 135 Janne Salonen Sievin Sisu 01:01:06
12 130 Jaakko Paakki Arkkitehtisuunnittelu Niskanen 01:03:09
13 141 Antti Vilkuna Rakennusliike Työmies Oy 01:03:56
14 123 Jani Niemelä Ylivieskan LVI 01:03:57
15 145 Tuomas Saari Edux Ski Team 01:05:53
16 148 Eero Saari Ylivieskan Kuula 01:05:59
17 144 Henrikki Maarala K-Rauta Rautapohja 01:06:33
18 128 Esa Oikarainen Maanmittauslaitos 01:06:34
19 116 Perttu Keskisarja Nivala 01:06:51
20 139 Matti Viitala Edux -Ovet Oy 01:06:52
21 109 Petri Heinonen Rauskin Rambot 01:07:43
22 115 Ilkka Katajala Edux -Ovet Oy 01:07:49
23 105 Samuli Ekdahl Rauskin Rambot 01:08:24
24 117 Jarkko Kivioja Sievi 01:08:25
25 113 Hannu Jylhä Rauskin Rambot 01:09:33
26 124 Pekka Niskanen Arkkitehtisuunnittelu Niskanen 01:09:44
27 119 Jari Leppälä Ylivieska 01:10:10
28 133 Erkki Peltomäki Terveystalo 01:10:58
29 149 Aki Niskala 01:11:42
30 140 Mikko Viitala Edux-Ovet Oy 01:12:45
31 129 Mika Okkonen Arkkitehtisuunnittelu Niskanen 01:12:59
32 127 Eeli Nurmimäki Sievi 01:14:55
33 114 Seppo Kamsula LaKi 01:15:15
34 110 Mikko Hihnala Suunnittelu Laukka Oy 01:16:01
35 150 Toni Tiikkainen 01:16:47
36 147 Marko Tiikkainen 01:16:47
37 118 Sauli Korkiakoski Camtronic 01:18:47
38 143 Joonas Yliluoma Ylivieskan Kaupunki 01:20:44
39 142 Olli-Matti Vuotila FHL Yli-Kunto Oy 01:21:40
40 132 Harri Partti Ylivieska 01:21:41
41 102 Janne Auerinne Rakennusliike Työmies Oy 01:21:52
42 131 Aki Palola Camtronic 01:22:45
43 106 Timo Haikara Edux -Ovet Oy 01:22:57
44 104 Joel Ekdahl Rauskin Rambot 01:24:42
45 138 Markus Vatjus-Anttila Haapavesi 01:25:47
46 146 Antti Tieva Kokkola 01:28:38
47 136 Kalle Tiihonen Juoksukerho 01:29:04
48 126 Tuomo Niskanen Arkkitehtisuunnittelu Niskanen 01:34:27
112 Eerik Jokitalo Maanmittauslaitos DNS
120 Joni Löytynoja Edux -Ovet Oy DNS
Naiset 10 km
1 171 Petra Alatalo Alavieskan Viri 01:06:58
2 179 Päivi Lassila TNT Kokkola 01:07:52
3 178 Julia Korkiakoski Ylivieska 01:09:57
4 172 Heli Ekdahl Ylivieska 01:11:01
5 188 Karoliina Hosionaho Northpiping 01:12:09
6 186 Armi Vähä-Pudas Ylivieska 01:14:16
7 173 Mirja Eskola 1992 01:16:48
8 181 Emmilii Myllymäki FHL Yli-Kunto Oy 01:18:10
9 190 Jaana Kolppanen Kalajoen Junkkarit 01:20:45
10 176 Nelli Huitula Haapavesi 01:25:48
11 191 Erja Ypyä Nivala 01:26:41
12 180 Karoliina Mustonen Ylivieskan Kaupunki 01:27:45
13 182 Anna Niskanen Arkkitehtisuunnittelu Niskanen 01:28:06
14 183 Lea Niskanen Arkkitehtisuunnittelu Niskanen 01:33:48
15 177 Tiina Järvelä Arkkitehtisuunnittelu Niskanen 01:33:49
16 189 Kaija Jokitalo 01:34:04
17 187 Enni Ylimäki Ylivieska 01:41:41
18 184 Mervi Okkonen Arkkitehtisuunnittelu Niskanen 01:41:44
19 175 Aura Hilkamo Juoksukerho 01:42:18
20 174 Liina Hilkamo Juoksukerho 01:42:32
185 Emma Timlin Edux SkiTeam DNS
Pojat 16 v. 5 km
1 209 Jarkko Reijonen Ylivieskan Kuula 00:19:35
2 208 Jussi Raappana Haapajärven Kiilat 00:19:50
3 216 Aapo Heiskanen Nivala 00:19:51
4 205 Jimi Leppälä Ylivieskan Kuula 00:21:33
5 217 Antti Harjuhaahto Saloisten Reipas 00:23:07
6 210 Tatu Syrjä KinuSkiTeam 00:23:11
7 212 Kalle Vuolteenaho Jokiranta 00:27:55
8 211 Olli Timlin Jokiranta 00:29:11
9 215 Elias Vuolteenaho Löytyn Pojat 00:35:45
10 206 Jeremias Niskanen Jokiranta 00:39:34
11 213 Roni Niskanen 00:46:13
12 214 Eeli Niskanen 00:46:14
13 201 Kaapo Hannula Rakennusliike Työmies Oy 00:55:19
207 Antero Nummela Jokiranta DNF
202 Jere Harju Löytty DNS
203 Kalle Himanka Kalajoen Junkkarit DNS
204 Atte Huhtanen Ylivieskan Kuula DNS
Tytöt 16 v. 5 km
1 238 Enni-Sofia Saari Ylivieskan Kuula 00:21:28
2 250 Liinu Tiainen Nivalan Urheilijat 00:22:35
3 239 Viivi Syrjä KinuSkiTeam 00:23:11
4 231 Noora Alatalo Alavieskan Viri 00:23:38
5 241 Veera Vähäkangas Ylivieskan Kuula 00:23:48
6 247 Alma Syrjä KinuSkiTeam 00:25:11
7 248 Emma Heiskanen Nivala 00:26:01
8 249 Heli Harjuhaahto Saloisten Reipas 00:26:27
9 251 Iiris Savelainen Haapajärven Kiilat 00:28:46
10 243 Anette Ylimäki Jokiranta 00:30:01
11 242 Lauriina Ylimäki Jokiranta 00:32:37
12 234 Venla Katajala Jokiranta 00:32:39
13 244 Linnea Ylimäki Jokiranta 00:32:54
14 232 Edith Hintsala Jokiranta 00:32:55
15 235 Iina Nissilä Jokiranta 00:33:02
16 236 Kaisa Päivärinta Jokiranta 00:33:03
17 240 Olivia Tuomela Kuivajärven Aura 00:41:55
18 245 Iita Niskanen 01:02:13
19 246 Selma Niskanen 01:02:47
233 Jasmiina Huuskonen Reisjärven Pilke DNS
237 Sara Rasmus Jokiranta DNS
Retkisarjat mukana olleet ja mukaan ilmoittautuneet
301 Anna Alakuijala Northern Trail Runners
302 Sanna Alaluusua Ylivieska
303 Maarit Annala Edux -Ovet Oy
305 Virve Arvola Ylivieska
304 Jutta Arvola Jyväskylä
307 Joel Aulakoski Ylivieska
306 Matleena Aulakoski Ylivieska
308 Erkki Autio Rakennusliike Työmies Oy
309 Anna Ekdahl Ylivieska
310 Anna Eskola Terveystalo
311 Kati Etelätalo Terveystalo
312 Sari Finnilä Taatelin tallaajat
314 Joanna Haapaoja POP Pankki
313 Ismo Haapakoski Edux -Ovet Oy
315 Riikka Hakkarainen K-Rauta Rautapohja
316 Hanna Hangasmaa Kouvola
317 Maija Hanhikivi POP Pankki
320 Nina Hannus POP Pankki
319 Marja Hannula Rakennusliike Työmies Oy
318 Markku Hannula Rakennusliike Työmies Oy
321 Sari Harju FHL Yli-Kunto Oy
323 Veikko Hautamäki PPK
322 Kirsi Hautamäki PPK
324 Riitta Hautamäki PPK
326 Juhani Hietala Taatelin tallaajat
325 Raili Hietala Taatelin tallaajat
459 Laura Hirvelä
327 Sini Hirvelä Ylivieska
328 Erja Honkala POP Pankki
330 Minna Honkanen Oulunsalo
329 Antti Honkanen Oulunsalo
333 Hanne Huhtakangas Ylivieska Kaupunki
332 Päivi Huhtakangas Rakennusliike Työmies Oy
331 Jaakko Huhtakangas K-Rauta Rautapohja
354 Aleksi Huhtamäki Ylivieskan LVI
334 Jani Hämäläinen Ylivieskan LVI
335 Hannu Jaakola Rakennusliike Työmies Oy
337 Pekka Jokela Taatelin tallaajat
336 Ritva Jokela Taatelin tallaajat
338 Sanna Jukkola PPK
340 Erkki Junno Edux -Ovet Oy
339 Elisa Junno Edux -Ovet Oy
341 Atte Jutila Rakennusliike Työmies Oy
342 Maija Järvelä PPK
343 Eeva-Liisa Kaikkonen Arkkitehtisuunnittelu Niskanen
344 Jaakko Kaivosoja K-Rauta Rautapohja
345 Anu Kamau Ylivieska
347 Pirjo Kangas POP Pankki
346 Iina Kangas POP Pankki
348 Annukka Kangasvieri POP Pankki
349 Eero Kariniemi Rakennusliike Työmies Oy
350 Niina Keski-Korpi Huurteinen
351 Jesse Kesänen Rakennusliike Työmies Oy
352 Jesse Kivelä Edux -Ovet Oy
353 Antti Kivimaa PPK
451 Kaisa Kiviniemi Keski-Pohjanmaan Op
355 Jaana Kolppanen Ylivieskan Kaupunki
356 Topi Kontro Taatelin tallaajat
357 Hannele Kopola PPK
358 Liisa Kotka PPK
359 Johanna Koutonen POP Pankki
360 Tuija Kristiansson FHL Yli-Kunto Oy
361 Birgitta Kyllönen Terveystalo
362 Sini Käkelä Ylivieska
363 Elisa Lastikka PPK
364 Hannele Latvakoski Terveystalo
365 Janne Leppälä Ruukki Oy
366 Mikko Leppälä Ylivieskan LVI
367 Mari Lindgren Jokiranta
371 Mauno Löytynoja Rakennusliike Työmies Oy
375 Heikki-Juhani Löytynoja Huurteinen
374 Suvi Löytynoja Huurteinen
373 Sanna Löytynoja Huurteinen
372 Juha Löytynoja Huurteinen
370 Juho Löytynoja Rakennusliike Työmies Oy
369 Janne Löytynoja Rakennusliike Työmies Oy
368 Matti Löytynoja Rakennusliike Työmies Oy
454 Krista Maarala
377 Vesa Marjamaa K-Rauta Rautapohja
378 Anni-Ilona Markkula POP Pankki
458 Kaija Mikkola Keski-Pohjanmaan Op
379 Mustafa
381 Martti Myllylahti Taatelin tallaajat
380 Arttu Myllykoski K-Rauta Rautapohja
382 Markku Myllymäki FHL Yli-Kunto Oy
383 Niina Nevasaari Huurteinen
457 Marjo Nieminen Keski-Pohjanmaan Op
448 Juha Niskanen
447 Tiina Niskanen
386 Lea Niskanen Arkkitehtisuunnittelu Niskanen
385 Tuomo Niskanen Arkkitehtisuunnittelu Niskanen
384 Kyösti Niskanen Arkkitehtisuunnittelu Niskanen
387 Suvi Nissilä Ylivieskan Kaupunki
388 Sari Nivala Ylivieskan Kaupunki
389 Veikko Nurkkala Alutec
390 Lea Nättinen Terveystalo
391 Seija Ollila Alutec
392 Rauni Paananen Taatelin tallaajat
393 Hannu Paaso Maanmittauslaitos
394 Ossi Paavola Edux -Ovet Oy
395 Hanna Parikka PPK
456 Riitta Peltokorpi Keski-Pohjanmaan Op
396 Liisa Pieskä PPK
397 Eila Pikkarainen Taatelin tallaajat
398 Juhani Pitkänen Maanmittauslaitos
399 Sani Pohjola POP Pankki
401 Pirjo Poikkimäki To FEEL WELL Poikkimäki
400 Pertti Poikkimäki To FEEL WELL Poikkimäki
403 Esa Pudas Ylivieska
404 Frans Pudas Ylivieska
402 Jussi Pudas Ylivieskan LVI
406 Anni Päivärinta Huurteinen
405 Teija Päivärinta Ylivieska
407 Laura Rahkala POP Pankki
408 Pauli Raudaskoski PPK
411 Juha Rautaoja K-Rauta Rautapohja
450 Tellervo Rautakoski Keski-Pohjanmaan Op
449 Hannu Rautakoski Ruukki
410 Topi Rautakoski Ylivieska
409 Iida Rautakoski Ylivieska
453 Anton Rautio
412 Tuomas Remes Edux -Ovet Oy
414 Esa Rintala PPK
413 Tarja Rintala PPK
415 Heikki Rousu Rauskin Rambot
416 Mikko Ruuttula Edux -Ovet Oy
417 Konsta Rättyä Rauskin Rambot
419 Tiina Salmela Oulu
418 Sonja Salmela FHL Yli-Kunto Oy
452 Miika Saukko
421 Aila Siipola Huurteinen
420 Emmi Siipola Huurteinen
422 Seija Somero POP Pankki
455 Camilla Somero
423 Juho Sorvisto Ruukki Oy
424 Pirjo Strömmer Terveystalo
426 Merja Tervakangas PPK
427 Timo Tienhaara Rakennusliike Työmies Oy
428 Minna Tikkanen POP Pankki
429 Veli-Pekka Timlin PPK
430 Niko Torvinen Ylivieskan LVI
431 Juho Tuomaala K-Rauta Rautapohja
432 Marjo Törmälä Taatelin tallaajat
433 Ahto Uimaniemi PPK
434 Esko Valikainen Kalajoen Junkkarit
435 Kirsi Valtonen POP Pankki
436 Katri Vesaluoma Rauskin Rambot
437 Ville Viitala Edux -Ovet Oy
440 Seija Vinkki Oulaisten Huima
439 Sirkku Vinkka PPK
438 Ossi Vinkka Ruukki Oy
441 Tiina Virkkula Terveystalo
443 Esa Virta PPK
442 Tarja Virta PPK
445 Jaakko Yliluoma Rauskin Rambot
444 Elina Yliluoma Espoo
446 Olli Ylitalo Rauskin Rambot

   
Ylivieska Trail Run
«  Joulukuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
 
 Osakilpailu
Kategoriat